HomeCo w trawie piszczy?

Nasze Przedszkole

2

Zapraszamy na wirtualny spacer po przedszkolu.
                           Zapraszają dzieci.

Odwiedza nas...

Odwiedza nas 357 gości oraz 0 użytkowników.

WAŻNY KOMUNIKAT

Napisał środa, 11 marzec 2020 16:55 Dział: Co w trawie piszczy?

Szanowni Państwo, zgodnie komunikatem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w okresie od 16 do 25 marca br. przedszkole będzie nieczynne.

W dniach 12 i 13 marca 2020r. zajęcia dydaktyczno - wychowawcze zostają zawieszone. W tych dniach przedszkole zapewni jedynie opiekę tym dzieciom, których rodzice nie zdołają zapewnić opieki w domu.

                                                                                                      

                                                                                       Z poważaniem

                                                                                       dyrektor przedszkola

Czytaj dalej...

Mikołajki

Napisał niedziela, 08 grudzień 2019 18:48 Dział: Co w trawie piszczy?

 Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień- Mikołąjki. 6 grudnia wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków, Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już z samego rana Elfy zaprosiły wszystkie dzieci na wspólne spotkanie z Mikołajem.  Potem Mikołaj odwiedził każdą grupę i zostawił prezenty dla wszystkich dzieci. A prezenty były wspaniałe. Tego dnia na dzieci czekały jeszcze kolejne wspaniałe niespodzianki. Wraz z Mikołajem dzieci wzieły udział w interaktywnym koncercie mikołajkowym w wykonaniu muzyków, a także obejrzały  śmieszną i pomysłową bajkę "W chatce Mikołaja" w wykonaniu rodziców dzieci z grupy III.

Czytaj dalej...

Andrzejki w przedszkolu

Napisał niedziela, 08 grudzień 2019 18:30 Dział: Co w trawie piszczy?

W środę 27 listopada  nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na pokaz profesjonalnego iluzjonisty. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji poszczególnych grup.

Czytaj dalej...

Warsztaty kulinarne Let's cook

Napisał niedziela, 08 grudzień 2019 18:26 Dział: Co w trawie piszczy?

Grupa VI ( Kubusie) uczestniczyla w warsztatach kulinarnych Let's cook była to forma zajęć stanowiąca doskonałe urozmaicenie i uzupełnienie wiadomości, które dzieci zdobywają w przedszkolu. Na zajęciach dzieci rozwinęły swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznały zasady prawidłowego żywienia. Był to czas na brudzenie rąk oraz testowanie nowych smaków.

Dzieci przygotowywały sałatkę oraz przyrządzały prosty deser.

Czytaj dalej...

Miesiąc dobroci dla zwierząt- wizyta w schronisku

Napisał niedziela, 08 grudzień 2019 18:15 Dział: Co w trawie piszczy?

Miesiąc październik był w naszym przedszkolu miesiącem dobroci dla zwierząt, w ramach akcji zaprosiliśmy dzieci wraz z rodzicami do zbiórki karmy oraz koców dla psów i kotów. Zebraliśmy mnóstwo prezentów dla zwierząt, za co serdecznie DZIĘKUJEMY. Grupa III i IV odwiedziła schronisko AZORKI, by przekazać zebrane dary.

Czytaj dalej...

Dzień Pluszowego Misia

Napisał niedziela, 08 grudzień 2019 17:50 Dział: Co w trawie piszczy?

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

Duże , małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe Misie opanowały nasze przedszkole.  „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.
W dniu 25 listopada 2019r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia, który sprawił im wiele miłych chwil i radości.

Czytaj dalej...

POLA NADZIEI 2019/2020

Napisał niedziela, 20 październik 2019 17:46 Dział: Co w trawie piszczy?

"Pola nadziei" to ogólnopolska kampania na rzecz osób nieuleczalnie chorych. Akcja ta przypomina nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki. Jej celem jest pozyskanie funduszy na działalność Hospicjum oraz edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych. 
Nasze przedszkole, już kolejny raz, włączyło się w akcję "Pola nadziei".

Dzięki Państwa wsparciu udało nam się wesprzeć Hospicjum Św. Kamila kwotą 395 zł 50 gr.

Serdeczne podziękowania w imieniu Stowarzyszenia, Pacjentów oraz ich Rodzin!!

Czytaj dalej...

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

Napisał wtorek, 15 październik 2019 20:56 Dział: Co w trawie piszczy?

Dnia 8.10.2019r. w naszym przedszkolu nastąpiła inauguracja projektu: "Mały miś w świecie wielkiej literatury". Naszym gościem

w ramach pierwszego modułu "Czytające przedszkolaki" była Pani Jolanta Karaśkiewicz, kierowniczka Filii nr 1 WiMBP w Gorzowie Wielkopolskim. Dzieci wysłuchały ciekawych bajek, czytanych przez Panią bibliotekarkę oraz wspólnie zaśpiewały piosenkę o misiu-miłośniku literatury.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć:

fotorelacja

Czytaj dalej...

Dzień Przedszkolaka

Napisał poniedziałek, 23 wrzesień 2019 16:18 Dział: Co w trawie piszczy?

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.  W naszym przedszkolu nie zabrakło tego dnia radości, uśmiechów  i zabawy.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć:

fotorelacja

Czytaj dalej...

Dzień Bez Samochodu

Napisał sobota, 21 wrzesień 2019 13:46 Dział: Co w trawie piszczy?

Poniedziałek 23 września ogłaszamy w naszym przedszkolu Dniem Bez Samochodu !!


Jak co roku włączamy się w kampanię mająca na celu wspomaganie idei proekologicznych oraz zmniejszenie ilości spalin.

Zachęcamy, aby w tym dniu przybyć do przedszkola innym środkiem transportu niż samochód. Mile widziane hulajnogi, rolki, deskorolki, rowery czy własne nogi.

Zapewniamy parking strzeżony.

Czytaj dalej...

Main Menu