HomeCo w trawie piszczy?ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

• Napisał
  • wtorek, 11 sierpień 2020 15:30

Drodzy Rodzice, obecna sytuacja związana z pandemią nie pozwala nam na zorganizowanie zajęć adaptacyjnych w tradycyjnej dla naszej placówki formie, a mianowicie zajęć trzydniowych przy jednoczesnej obecności wszystkich dzieci z danej grupy.

Jednakże wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom, a jednocześnie dbając o adaptację dzieci, które w tym roku szkolnym rozpoczynają swoją przygodę z przedszkolem, przygotowaliśmy zajęcia adaptacyjne jednodniowe z podziałem na grupy mniej liczne.

Celem zajęć adaptacyjnych w przedszkolu jest ułatwienie maluchowi bezstresowego wkroczenia w świat grupy przedszkolnej. Podczas zajęć dzieci poznają przedszkole, nauczycielki i personel obsługi. Uczestniczyć będą  w zajęciach ruchowych, plastycznych oraz zabawach  integracyjnych  w sali i w miarę możliwości na terenie ogrodu przedszkolnego. Pragniemy, aby wszystkie dzieci z uśmiechem, bez stresu i płaczu przychodziły do naszego przedszkola.

Serdecznie zapraszamy zatem wszystkie dzieci, które od 1 września 2020 roku rozpoczynają edukację przedszkolną, wraz z jednym opiekunem na zajęcia adaptacyjne organizowane

w naszym przedszkolu w dniach:

GRUPA I- dzieci leżakujące

I grupa dzieci (12 osób + opiekun) od godz. 15.00 do 17.00 dnia 25.08.2020 r.

II grupa dzieci (13 osób + opiekun) od godz. 15.00 do 17.00 dnia 26.08.2020 r.

GRUPA II- dzieci nieleżakujące

I grupa dzieci (13 osób + opiekun) od godz. 09.00 do 11.00 dnia 27.08.2020r.

II grupa dzieci (13 osób + opiekun) od godz. 15.00 do 17.00 dnia 27.08.2020r.

Podział dzieci na grupy znajdą Państwo w załącznikach.

Bardzo prosimy o przestrzeganie terminu i godziny zajęć ujętej na liście z nazwiskiem Państwa dziecka. Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo.

Jednocześnie informujemy, że z uwagi na sytuacje związaną z pandemią i zwiększającą się liczbą zakażeń COVID 19, zajęcia adaptacyjne mogą zostać odwołane.

O ewentualnych zmianach zostaną Państwo niezwłocznie poinformowani.

Do zobaczenia w przedszkolu!!!