HomeCo w trawie piszczy?WRZESIEŃ- PRZESIEWOWE BADANIA LOGOPEDYCZNE

• Napisał
  • niedziela, 06 wrzesień 2020 18:30

Drodzy rodzice.

Miesiąc wrzesień jest miesiącem, w którym dokonywane jest w przedszkolu przesiewowe badanie mowy dziecka 6- letniego. Ma ono na celu wczesne wykrycie nieprawidłowości w mowie dzieci uczęszczających do naszej placówki.

Na czym polega badanie?

Jest to krótka zabawa z logopedą, podczas której dziecko odpowiada na pytania, rozwiązuje zagadki itp. W trakcie zabawy dziecko jest „badane” przy użyciu wystandaryzowanego narzędzia/ kwestionariusza.

Po badaniu ….

Każdy rodzic otrzyma informację zwrotną od logopedy, która będzie zawierała informację o mowie dziecka, ewentualnym zaleceniu terapii logopedycznej lub konsultacji z innym specjalistą.

Czy wyrazić zgodę na logopedyczne badanie przesiewowe?

Drodzy Rodzice, to do Was należy decyzja , czy dziecko będzie brało udział w badaniu. Pamiętajcie, że lepiej upewnić się czy wszystko jest w porządku i ewentualnie zapobiegać powstawaniu wad wymowy niż ją później leczyć.

Zgoda na badania przesiewowe nie jest zgodą na terapię logopedyczną, sami podejmiecie decyzję czy w późniejszym terminie będziecie chcieli aby dziecko uczęszczało na terapię logopedyczną.

Aby logopedyczne badanie przesiewowe mogło się odbyć należy wypełnić Arkusz zgody rodziców oraz Arkusz wywiadu z rodzicami, a następnie dostarczyć wypełnione druki do nauczycielek w grupie w terminie do 11.09.2020 r.