HomeCo w trawie piszczy?Święto Niepodległości

• Napisał
  • niedziela, 12 listopad 2017 22:07

W naszym przedszkolu w dniu 10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych oraz flagi. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane w odświętnych strojach.

Uroczystość rozpoczęła pani Alicja, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Następnie dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości. Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat tego święta. Przedszkolaki wystąpiły z programem artystycznym. Podczas występu dzieci recytowały wiersz patriotyczny, śpiewały piosenki.  Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.  Na zakończenie odbył się Marsz Niepodległościowy w okolicy przedszkola.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Zdjęcia z uroczystości