Dział: Co w trawie piszczy? niedziela, 08 grudzień 2019 18:48

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień- Mikołąjki. 6 grudnia wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków, Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już z samego rana Elfy zaprosiły wszystkie dzieci na wspólne spotkanie z Mikołajem.  Potem Mikołaj odwiedził każdą grupę i zostawił prezenty dla wszystkich dzieci. A prezenty były wspaniałe. Tego dnia na dzieci czekały jeszcze kolejne wspaniałe niespodzianki. Wraz z Mikołajem dzieci wzieły udział w interaktywnym koncercie mikołajkowym w wykonaniu muzyków, a także obejrzały  śmieszną i pomysłową bajkę "W chatce Mikołaja" w wykonaniu rodziców dzieci z grupy III.

Andrzejki w przedszkolu

Dział: Co w trawie piszczy? niedziela, 08 grudzień 2019 18:30

W środę 27 listopada  nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na pokaz profesjonalnego iluzjonisty. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji poszczególnych grup.

Warsztaty kulinarne Let's cook

Dział: Co w trawie piszczy? niedziela, 08 grudzień 2019 18:26

Grupa VI ( Kubusie) uczestniczyla w warsztatach kulinarnych Let's cook była to forma zajęć stanowiąca doskonałe urozmaicenie i uzupełnienie wiadomości, które dzieci zdobywają w przedszkolu. Na zajęciach dzieci rozwinęły swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznały zasady prawidłowego żywienia. Był to czas na brudzenie rąk oraz testowanie nowych smaków.

Dzieci przygotowywały sałatkę oraz przyrządzały prosty deser.

Miesiąc październik był w naszym przedszkolu miesiącem dobroci dla zwierząt, w ramach akcji zaprosiliśmy dzieci wraz z rodzicami do zbiórki karmy oraz koców dla psów i kotów. Zebraliśmy mnóstwo prezentów dla zwierząt, za co serdecznie DZIĘKUJEMY. Grupa III i IV odwiedziła schronisko AZORKI, by przekazać zebrane dary.

Dział: Co w trawie piszczy? niedziela, 08 grudzień 2019 17:50

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

Duże , małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe Misie opanowały nasze przedszkole.  „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.
W dniu 25 listopada 2019r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia, który sprawił im wiele miłych chwil i radości.

POLA NADZIEI 2019/2020

Dział: Co w trawie piszczy? niedziela, 20 październik 2019 17:46

"Pola nadziei" to ogólnopolska kampania na rzecz osób nieuleczalnie chorych. Akcja ta przypomina nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki. Jej celem jest pozyskanie funduszy na działalność Hospicjum oraz edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych.
Nasze przedszkole, już kolejny raz, włączyło się w akcję "Pola nadziei".

Dzięki Państwa wsparciu udało nam się wesprzeć Hospicjum Św. Kamila kwotą 395 zł 50 gr.

Serdeczne podziękowania w imieniu Stowarzyszenia, Pacjentów oraz ich Rodzin!!

Nasze przedszkole, już kolejny raz, włączyło się w akcję "Pola nadziei".

Serdeczne podziękowania w imieniu Stowarzyszenia, Pacjentów oraz ich Rodzin!!

PROJEKT W RAMACH REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO LUBUSKIE 2020

„INŻYNIEROWIE W PRZEDSZKOLU”.

Realizacja Projektu w ramach Regionalnego programu operacyjnego Lubuskie 2020 „Inżynierowie w przedszkolu”

Celem głównym projektu jest objęcie 900 dzieci 6-letnich z 28 gorzowskich przedszkoli dodatkowymi zajęciami w celu kształtowania i rozwijania kompetencji matematyczno-przyrodniczych, technicznych, kompetencji społecznych, kreatywności, innowacyjności oraz umiejętności pracy zespołowej z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy dydaktycznych – klocki LEGO, monitor interaktywny.

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

Dział: Co w trawie piszczy? wtorek, 15 październik 2019 20:56

Dnia 8.10.2019r. w naszym przedszkolu nastąpiła inauguracja projektu: "Mały miś w świecie wielkiej literatury". Naszym gościem

w ramach pierwszego modułu "Czytające przedszkolaki" była Pani Jolanta Karaśkiewicz, kierowniczka Filii nr 1 WiMBP w Gorzowie Wielkopolskim. Dzieci wysłuchały ciekawych bajek, czytanych przez Panią bibliotekarkę oraz wspólnie zaśpiewały piosenkę o misiu-miłośniku literatury.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

fotorelacja

Dzień Przedszkolaka

Dział: Co w trawie piszczy? poniedziałek, 23 wrzesień 2019 16:18

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.  W naszym przedszkolu nie zabrakło tego dnia radości, uśmiechów  i zabawy.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

fotorelacja