HomeEkologia

Nasze Przedszkole

2

Zapraszamy na wirtualny spacer po przedszkolu.
                           Zapraszają dzieci.

Odwiedza nas...

Odwiedza nas 465 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

W roku szkolnym 2018/2019 prowadzimy zbiórkę

według następującego harmonogramu:

 

 

październik- nakrętki plastikowe 

 

listopad- zużyte baterie

 

grudzień- makulatura

 

styczeń-luty - zużyte baterie

 

marzec- kwiecień- nakrętki plastikowe

 

maj- czerwiec- makulatura

Czytaj dalej...

22 września 2017 r. obchodziliśmy po raz kolejny Ogólnopolski Dzień Bez Samochodu. Nasz przedszkolny "parking" pękał w szwach od dwukołowych pojazdów. Niezwykle cieszymy się, że daliśmy odrobinę odpocząć naszej zielonej planecie choć przez chwilę.

Czytaj dalej...
Grupy IV i V w ramach programu LOP pojechały do lasu w Nadleśnictwie Barlinek. Zawiozły kasztany zebrane jeszcze jesienią, a przy okazji dowiedziały się w jaki sposób las przygotowuje się do wiosny. Dzieci miały pogadanki nt drzew, sadzonek, zwierząt oraz sprawdzania pogody. Same układały obrazki ze zwiarzętami za które otrzymały nagrody.  Niespodzianką było ognisko i kiełbaski przygotowane przez pracowników Nadleśnictwa. Po posiłku dzieci rozsypały po lesie kasztany dla zwierząt.
Czytaj dalej...

21 marca nasze przedszkole odwiedziła Pani Wiosna, swoją kolorową mocą przegoniła niechcianą już Panią Zimę. Wspólnymi okrzykami i pioesenkami dzieci powitały nową pore roku. Pani wiosenka dopiero się obudziła i nasz spacer nie obyl się bez kilku wiosennych kropel deszczu.

Czytaj dalej...

W październiku gościliśmy w naszym przedszkolu pana Leśniczego. Jako główny gospodarz lasu miał on nam wiele do opowiedzenia na temat zwyczajów zwierząt i ptaków leśnych w jesiennej porze. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek na temat wiewiórek, jeży czy ptaków chowających się w koronch drzew! Każda informacja była niezwykle cenna i ciekawa! Okazuje sie, że i  las i jego miewszkańcy w każdej porze roku potrafią zaskoczyć czymś niesamowitym.

Czytaj dalej...

W środę 19 października dzieci z gr. Motylków i Biedronek wyjechały na wycieczkę do Mironic. Tam czekało na nas wile niespodzianek. Najpierw dzieci miały okazję nakarmić samodzielnie kózkę, króliczki i kurczaczki, a nastepnie pogłaskać prawdziwego żywego karpia. Zwiedziliśmy teren połowu ryb i uslyszeliśmy wiele ciekawostek o ich życiu. Kolejna niespodzianka to ognisko, a w nim pieczone ziemniaczki. Dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy o tradycji związanej z  wykopkami oraz z pieczeniem ziemniakow w ognisku. Przy płomieniach ognia pośpiewalismy wspólnie znane piosenki.  Na drugie śniadanko zjedlismy pieczonego ziemniaczka i pobawiliśmy się wspólnie w wesołe dziecięce zabawy. Gdyby pogoda nie popsuła nam planów, chętnie zostali byśmy nieco dłużej.

Czytaj dalej...

W czwartek 23 czerwca dzieci z grupy Żabek oraz Smerfów pojechały na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Dzień był niezwykle upalny, na szczęście jak to w parku bywa chroniły nas korony drzew. Dzięki temu mogliśmy w spokoju obejrzeć wszystkie okazy dinozaurów zgromadzone w parku. To był bardzo miły dzień....

Czytaj dalej...

We wtorek 14 czerwca nastąpiło rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego pt. "Znaczek Malego Podróżnika," który zorganizowany został w kwietniu w naszym przedszkolu w ramach Innowacji pedagogicznej- "Wielkie podróże małych przedszkolaków." W konkursie wzięły udział:

Zosia Michalska z rodzicami - Gr I

Wojtek Ladowski z rodzicami -Gr I

Oliwia Kwaśnik z rodzicami- Gr II

Seweryn Tecław z rodzicami -Gr III

Hania Bartkowiak z rodzicami -Gr III

 Wszystkie prace były śliczne, zatem komisja konkursowa jednoglośnie przyznala wszystkim dzieciom równe I miejsce i obdarowała dzieci dyplomemi nagrodami.

Serdecznie gratulujemy!!!

Czytaj dalej...

Tegoroczny Turniej Ekologiczny odbyl się pod hasłem WODA ŹRÓDŁEM ŻYCIA. Tuerniej ze wzglęgu na ogromne zainteresowanie wśród przedszkoli gorzowskich odbył się w fwóch terminach- 12 i 13 maj.  Wzięły w nim udział przedszkola: 29,30, 17,14,4, 22, 32, 6, 1. Dzieciaki spisały się świetnie. Jak co roku nie zabrakło wspaniałych występów dzieci oraz ślicznych dyplomówi i nagród.

Czytaj dalej...

Jak na prawdziwych przyjaciół przyrody przystało nasze przedszkolaki jak i wszyscy pracownicy dbaja o to by okolica naszego przedszkola była zielona, pachnąca i rozkwitajaca kolorowymi kwiatami. Jak co roku pojawiły się piękne kwiaty na dziedzińcu naszego przedszkola. Codziennie je podziwiamy, wąchamy,  podlewamy i pielegnujemy trawnik wokół nich. Obserwujemy pracowite pszczółki, ktore latają z kwatka na kwiatek i zbieraja kwiatowy pył. Każdy przedszkolak wie jak wielka jest ich rola. Codziennie staramy się również odwiedzać nasz przedszkolny sad. Mamy w nim drzewka owocowe, które obsypane są juz mnóstwem kwiatków. W okresie letnio-jesiennym zaoowocują jabłuszkami i sliweczkami i jak to było w ubiegłym roku z pewnością ich skosztujemy.

 

 

 

Czytaj dalej...

Dzisiaj 28.04. Biedronki i Pszczółki wyjechały do Owczar, a tam  hasały po łące. Najpierw dowiedziały się ciekawych rzeczy   o owadach, zwierzętach i roślinności , a następnie pofrunęły w teren z lupami i lornetkami. Na przepięknej łące, która nie miała końca Biedronki i Pszczółki spędziły czas na obserwacjach, odkryciach i wdychaniu świeżego, wiosennego powietrza, pełnego naturalnego aromatu traw, kwiatów, drzew i krzewów.

Czytaj dalej...

12 kwietnia dzieci ze wszystkich grup miały mozliwość eksperymentowania, badania  i doświadczania. Poznały moc wiatru,  siłę wody, niebezpieczeństwo i moc ognia. Samodzielnie wykonały doświadczenia i juz same potrafia wiele zjawisk wystłumaczyć w logczny sposób. Niestety magiczna moc, która chowała się w wielu zjawiskach okazała się być nauką!

Czytaj dalej...

Main Menu