HomeEkologiaŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

W środę 19 października dzieci z gr. Motylków i Biedronek wyjechały na wycieczkę do Mironic. Tam czekało na nas wile niespodzianek. Najpierw dzieci miały okazję nakarmić samodzielnie kózkę, króliczki i kurczaczki, a nastepnie pogłaskać prawdziwego żywego karpia. Zwiedziliśmy teren połowu ryb i uslyszeliśmy wiele ciekawostek o ich życiu. Kolejna niespodzianka to ognisko, a w nim pieczone ziemniaczki. Dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy o tradycji związanej z  wykopkami oraz z pieczeniem ziemniakow w ognisku. Przy płomieniach ognia pośpiewalismy wspólnie znane piosenki.  Na drugie śniadanko zjedlismy pieczonego ziemniaczka i pobawiliśmy się wspólnie w wesołe dziecięce zabawy. Gdyby pogoda nie popsuła nam planów, chętnie zostali byśmy nieco dłużej.