HomeKącik rodzica

KĄCIK RODZICA

• piątek, 13 luty 2015 17:05

Ważną rolę w życiu przedszkola odgrywają rodzice dzieci, którzy są traktowani jako cenni i równorzędni partnerzy w kierowaniu procesem wychowawczym dzieci. Nasza współpraca rozpoczyna się jeszcze przed przyjściem ich pociechy do przedszkola. Organizujemy spotkania adaptacyjne, czyli "Wsparcie na starcie". Ich celem jest przygotowanie dzieci i rodziców do funkcjonowania w warunkach wychowania przedszkolnego obniżenie stresu związanego z adaptacją w przedszkolu. Spotkania są wspierane przez psychologa, cieszą się dużym zainteresowaniem.

Również z myślą o rodzicach w przedszkolu powstał tzw. "Kącik Rodzica", w którym można znaleźć wiele ciekawych artykułów i opracowań dotyczących różnego rodzaju zagadnień wychowawczych.