HomeMali przyjaciele przyrodyGrupa ŻABKI ROCZNIK 2014-2018
GRUPA ŻABKI Rocznik 2014-2018

GRUPA ŻABKI Rocznik 2014-2018

W tym roku Żabki przyłączyły się do Pocztówkowych Przedszkoli. DO 12 przedszkoli na terenie całej Polski następuje wymiana pocztowkowa. W pierwszym etapie napisaliśmy również list z krótkim opisem naszej grupy, zaprezentowaliśmy nasze przedszkole oraz nasze piękne miasto. Pocztówki będą wysyłane kilka razy w trakcie całego roku szkolnego:) Kilka picztówek już otrzymaliśmy i czekamy na pozostałe :)

FOTORELACJA

Czytaj dalej...

25.10.2016r. grupa „Żabek” została zaproszona przez Państwa Szczepańskich do Ostrowca, gdzie odbyły się obchody Dnia Pieczonego Ziemniaka. Rodzice zorganizowali dla nas naprawdę fajne i ciekawe atrakcje. Wybralismy się również do lasu, gdzie zostały ukryte niespodzianki. Na koniec poszukiwań każde dziecko otrzymało słodką niespodziankę. Gorąco dziekujemy za zaproszenie.

Czytaj dalej...
Dziś słoneczko jasno świeci, zima biała śpiewa
A w przedszkolu wnuki – dziadkom składają życzenia.
Wszystkim babciom, wszystkim dziadkom
Zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień
I duuuużo radości.
Czytaj dalej...

Dnia 26.10. obyły się zajęcia otwarte w gr. IV i V. „Dyniowe stworki” – powstały podczas wspólnej zabawy. Rodzice dzielnie radzili sobie z wycinaniem otworów w twardych skórkach dyni a dzieci z radością ozdabiały je. A co zostało wyczarowane ze zwykłej dyni? Nie tylko w bajkach jest możliwe. Zobaczcie sami!

Czytaj dalej...

„Żabki” już ćwiczą w strojach gimnastycznych. Zabawa z przebieraniem , składaniem ubranek i wspólną zabawą była wyśmienita. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  

Czytaj dalej...

„Żabki” uczą się korzystać z noża. Krojenie miękkich warzyw coraz lepiej im wychodzi. A gdy robi się jeszcze samemu sałatkę warzywną to każdy przykłada się na 100%.

Czytaj dalej...

Gorące podziękowania dla  Pana Bogumiła Bechta taty Zuzi z gr V za wykopanie krawężników w ogrodzie przedszkolnym. Praca była naprawdę ciężka ale Pan Bogumił świetnie sobie z tym poradził. Pomagał mu również Pan Maciej Bęczkowaski tatuś Antosia z gr I. Dzięki zaangażowaniu i chęci pomocy nasz pac zabaw stał się jeszcze bardziej bezpieczny dla dzieci. Serdecznie dziękujemy za pomoc...

Czytaj dalej...

W naszym przedszkolu zawsze jemy  bardzo zdrowo, a więc pewnoego jesiennego dnia  dzieci z gr. „Żabki” przygotowały własnoręcznie pyszną i zdrową sałatkę owocową. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z tym zadaniem, które początkowo sprawiało wrażenie niezwykle trudnego. Bardzo sprawnie posługiwały się nożem, samodzielnie kroiły owoce przestrzegając zasad bezpieczeństwa. Własnoręcznie zrobiona sałatka wyśmienicie dzieciom smakowała. Zajęcie dostarczyło dzieciom wrażeń smakowych i dotykowych. Po takich zajęciach każdy przedszkolak zapamięta, że to co zdrowe może być również baaardzo smaczne.

Czytaj dalej...

 

W poniedziałek 23 września rozpoczęła się kalendarzowa jesień. Dzieci z grupy V „Żabki” wychodząc naprzeciw tej kolorowej porze roku świętowały w tym dniu Dzień Spadającego Liścia.

W ubraniach dzieci dominowały jesienne kolory: żółty, czerwony i brązowy. Dzieci zbierały jesienne liście i ukladaly z nich bukiety. Pani Jesień przyniosła też dary, które dzieci wykorzystały do zabaw badawczych. Wszyscy mieli dobre humory, a promienne uśmiechy dzieci zachęcić miały Jesień, by w tym roku była piękna, złota i słoneczna.

Czytaj dalej...

W piątek 06 marca dzieci wybrały się do zakładu krawieckiego by poznać pracę krawcowej.

Czytaj dalej...

Tradycją w naszym przedszkolu jest to, że każda nowa grupa przyjęta do grona przedszkolaków poprzez pasowanie ma obowiązke posadzić jedno drzewko w przedszkolnym ogrodzie. Tak też się stało i tym razem.

Czytaj dalej...

Main Menu