HomeMali przyjaciele przyrodyGRUPA BIEDRONKI ROCZNIK 2015-2019
GRUPA BIEDRONKI ROCZNIK 2015-2019

GRUPA BIEDRONKI ROCZNIK 2015-2019

W piątek 9.grudnia Biedronki pojechały do Muzeum aby uczestniczyć w warsztatach "Ozdoby świąteczne" . Na wstępie dzieci obejrzały prezentację związaną z tradycjami bożonarodzeniowymi, rozmawiały z panią nt świąt, a następnie zajęły się wykonaniem zawieszki na choinkę - aniołka.

Czytaj dalej...

W poniedziałek Biedronki pojechały do Miejskiego Ośrodka Sztuki na warszaty. Obejrzały wystawę , rozmawiały na temat obrazów, a następnie sami zamienili się w artystów.

Czytaj dalej...

W środę 23.11. do dzieci przyszła mama Kubusia G. aby wspólnie zrobić bombki na Święta. Dzieci ochodzo zabrały się do pracy. Efekty będzie można zobaczyć za kilka dni… Dziękujemy!!!

Czytaj dalej...

Dzień Misia to jeden z najfajniejszych dni w roku. Przynosimy swoje misie i cały dzień przytulamy się do nich. Czujemy się wtedy wspaniale. W naszej grupie oprócz przytulania była też zabawa z misiem, wyklejanka, piosenki i tańce o misiach a także mały poczęstunek u misia z ręcznika.

Czytaj dalej...

We wtorek 22.11. dzieci odwiedziły osiedlową bibliotekę. Wspólnie bawiły się w zabawy związane z Dniem Pluszowego Misia. Na koniec zostały zaproszone na małe „Co nieco” oczywiście z miodem. Panie gorąco zachęcały aby dzieci w towarzystwie rodziców przyszły zapisać się do biblioteki aby móc wypożyczać książeczki.

Czytaj dalej...

W poniedziałek 21.11. do Biedronek przyszły w odwiedziny dwa pieski: Rubi i Amber.  Dzieci od razu chciały je pogłaskać , ale już na początku przeszły pierwszą lekcję – jak należy podchodzić do obcego psa i jak należy go głaskać. Opiekunka piesków opowiedziała też o ich codziennym życiu,  przyzwyczajeniach, ulubionych zabawach. Uczyła dzieci jak mają zachować się gdy podejdzie do nich obcy pies.

Czytaj dalej...

W czwartek 27.10. w grupie "Biedronek" odbyły się zajęcia otwarte pt. "Warzywne ludki". Rodzice wspólnie z dziećmi tworzyli cudaczne postaci. Gratulujemy pomysłów:)

Czytaj dalej...

W  środe 12 października dzieci obchodziły "Urodziny marchewki." Ubrane w emblematy marchewkowe bawiły się przy piosence "Urodziny marchewki "i wyszukiwały warzywa, które zgodnie z treścią wiersza były jej gośćmi. Wykonałyrównież  obrazek marchewki , a astepnie zapoznały się z wyglądem, kształtem, zapachem i smakiem marchewki. Dużą niespodziankę sprawiła mama Jasia, która upiekła dzieciom ciasto marchewkowe. Ciasto wszystkim bardzo smakowało:)

Czytaj dalej...

Głośne czytanie w wykonaniu jednej z mam!

Czytaj dalej...

W piątek 13.05.  „Biedronki” odwiedziły Szkołę Muzyczną I i II Stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego. Dowiedziały się, że można się tu nauczyć grać na różnych instrumentach. Obejrzały występy uczniów tej szkoły oraz spróbowały grać. Prawie wszystkie dzieci zgłosiły chęć zapisania się na naukę gry.

Czytaj dalej...

Nadeszła piękna pogoda więc dzieci  pojechały tramwajem pozwiedzać zabytkowe miejsca w Gorzowie. Począwszy od Murów Obronnych, poprzez Studnię Czarownic, fontannę Pauckscha, Katedrę zawędrowały na Bulwar nad Wartą. Tu obejrzały ptaszki w wielkiej klatce, statek „Kuna” ii zegar słoneczny z którego udało się odczytać godzinę. Zmęczeni wróciły do przedszkola na obiadek.

Czytaj dalej...

W piątek 6 maja dzieci obejrzały "prześmieszną" bajkę pt."Kuba Wiercipięta." Przedstawienie przygotował dla na objazdowy teatr lalek, który juz po raz kolejny zawitał do naszego przedszkola. Dzieciom bajka podobała się bardzo....

Czytaj dalej...

Wiosenna pogoda zachęciła Biedronki do odwiedzenia osiedlowej biblioteki. Coraz więcej dzieci zapisuje się aby móc wypożyczyć książeczkę i przeczytać ją wspólnie w przedszkolu lub w domu.

Czytaj dalej...

W sali pojawiają się wiosenne dekracje, na drzewach pąki, wracają już gęsi i bociany a tu wielka niespodzianka. Dziś w nocy spadł śnieg. Biedronki więc nie próżnowały i czym prędzej jak gąski na śnieg poleciały....

Czytaj dalej...
Dziś słoneczko jasno świeci, zima biała śpiewa
A w przedszkolu wnuki – dziadkom składają życzenia.
Wszystkim babciom, wszystkim dziadkom
Zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień
I duuuużo radości.
Czytaj dalej...

Zabawy andrzejkowej ciąg dalszy odbył się w sali „Biedronek”. Były wróżby z gwiazdą, losowanie karteczek z zawodami, zabawy przy muzyce i lanie wosku. A wszystko pod okiem czujnej cyganki.

 

Czytaj dalej...

„Biedronki” wybrały się w poniedziałek 19.11. do Spichlerza aby poznać tradycje andrzejkowe. Na początku odbyła się prezentacja a następnie wszyscy wzięli udział w zabawach. Było lanie wosku, kręcenie butelką, zabawa z kubeczkami, kolorami, z butami. Dzieciom bardzo podobały się wróżby zwłaszcza nakłuwanie serca igiełką i odczytywanie. Sumiennie trenowały gdyż prawdziwe Andrzejki dopiero przed nimi.

Czytaj dalej...

W piątek 20.listopada gościł u nas tata Mateusza, który jest Ratownikiem Medycznym. Dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawych rzeczy, uczyliśmy się jak robić wdechy i uciski klatki piersiowej, oraz mogliśmy przymierzyć kołnierz ochronny. Bardzo interesowała nas duża czerwona torba, w której znajdowały się przedmioty niezbędne do udzielania pomocy. Wszyscy chcieliśmy zostać Ratownikami tak jak tata naszego kolegi. Dziękujemy za wizytę.

Czytaj dalej...

Dzisiaj tj. 2. grudnia dzieci z gr. IV pojechały do Spichlerza na warsztaty pt. „Tanie ozdabianie”. Na początku obejrzały prezentację związaną z tradycjami Bożego Narodzenia – skąd wzięła się nazwa, w jaki sposób ludzie przygotowują się do świąt, co to jest wigilia, jak nazywają się piosenki śpiewane podczas świąt. Dzieci dowiedziały się również historii o najstarszej kolędzie „Cicha Noc”, która za 3 lata obchodzić będzie 200 istnienia. Następnie odbyły się zabawy plastyczne podczas których wszyscy własnoręcznie zrobili ozdoby świąteczne. Prace były wyczerpujące ale na końcu była radość i zadowolenie.

Czytaj dalej...

Dnia 26.10. obyły się zajęcia otwarte w gr. IV i V. „Dyniowe stworki” – powstały podczas wspólnej zabawy. Rodzice dzielnie radzili sobie z wycinaniem otworów w twardych skórkach dyni a dzieci z radością ozdabiały je. A co zostało wyczarowane ze zwykłej dyni? Nie tylko w bajkach jest możliwe. Zobaczcie sami!

Czytaj dalej...

Dzieci z grupy  Biedronek 29.10. 2015 r. gościły w stadninie koni w Kiełpinie. Czekało na nas moc atrakcji, przede wszystkim konie różnej maści. Dla wielu dzieci była to pierwsza okazja, aby bliżej poznać te zwierzęta, dowiedzieć się w jaki sposób je pielęgnować i dbać utrzymując w dobrej kondycji i zdrowiu.Każde dziecko miało okazję przejechać się konno w siodełku. Wielką atrakcją dla dzieci był przejazd  zaprzęgiem konnym po Kiełpinie. Braliśmy również udział w wielu zabawach. W trakcie wizyty w stadninie odbyło się uroczyste pasowanie na "starszaka". Aby wziąć udział w pasowaniu dzieci musiały  przejść test odwagi wsiadając na konia, test sprawnościowy,test wiedzy "Prawda czy fałsz?", odpowiedzieć na pytania zawarte w wierszu "Kto ty jesteś?". Na zakończenie zjedliśmy kiełbaski z grilla i wypiliśmy cieplutką herbatkę. Zabawa była wspaniała, dzieci szczęśliwe wróciły do przedszkola.

 

Czytaj dalej...

Main Menu