Dział: Co w trawie piszczy? poniedziałek, 04 grudzień 2017 19:58 0

"Dziś dzień wyjątkowy mamy, bo marzenia swe spełniamy." Takim mottem rozpoczęliśmy dzisiejszy dzień i świetnie się bawiliśmy w sali a potem na spotkaniu z Magikiem.

Fotorelacja:

Grupa I

Grupa II

Grupa IV

Grupa V

Grupa IV

Dział: Co w trawie piszczy? poniedziałek, 04 grudzień 2017 18:56 0

24 listopada królował pluszowy miś. Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś".

W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie.Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia.

W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek oraz wspólnie4 braliśmy udział w Przedstawieniu bajkowym.

Fotorelacja z uroczystości.

TĘCZOWY DZIEŃ - DZIEŃ POMARAŃCZOWY

Dział: Co w trawie piszczy? niedziela, 19 listopad 2017 16:44 0

16 Listopada obchodziliśmy drugi DZIEŃ TĘCZOWY - POMARAŃCZOWY. Był to dzien pełen radości i zabaw oczywiście wszystko w kolorze pomarańczowym, począwszy od prac plastycznych , zabaw ruchowych z chustami po spożywanie smacznych pomarańczowych przekąsek.

Pomarańczowe Żabki

Skrzaty na Pomarańczowo

Pomarańczowo w gr. IV

Pomarańczowe Kubusie

Na pomarańczowo u Smerfów

Pomarańczowo u Motylków

We wtorek 14 listopada mieliśmy nadzwyczajnego gościa Pana Andrzeja Waleńskiego, autora pięknych bajek czytanych wiersze. Dzieci po spotkaniu były oczarowane oraz chciały więcej, dlatego mamy nadzieję, że Pan Andrzej będzie u Nas częstrzym gościem.

Fotorelacja z wizyty gościa...

Dział: Co w trawie piszczy? niedziela, 12 listopad 2017 22:07 0

W naszym przedszkolu w dniu 10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych oraz flagi. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane w odświętnych strojach.

Uroczystość rozpoczęła pani Alicja, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Następnie dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości. Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat tego święta. Przedszkolaki wystąpiły z programem artystycznym. Podczas występu dzieci recytowały wiersz patriotyczny, śpiewały piosenki.  Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.  Na zakończenie odbył się Marsz Niepodległościowy w okolicy przedszkola.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Zdjęcia z uroczystości

PASOWANIE

Dział: Co w trawie piszczy? środa, 08 listopad 2017 17:41 0

We wtorek 7 listopada odbyła się cudowna uroczystość. Maluchy stały się Skrzatami i po złożeniu ślubowania, pełnoprawnym członkami naszej przedszkolnej społeczności. Pełne tremy i niepewności wystąpiły przed swoimi rodzicami mówiąc wierszyki i śpiewając piosenki. Na koniec otrzymały dyplom oraz pamiątkowy medal. Nie obyło się również bez słodkiej niespodzianki.

JESIENNE ZAJĘCIA OTWARTE

Dział: GRUPA II KUBUSIE wtorek, 07 listopad 2017 20:27 0

W poniedziałkowe popołudnie w Kubusiowej grupie odbyły się zajęcia otwarte dla dzieci wraz z rodzicami. Miłą niespodzianką dla rodziców był występ ich pociech, który otworzył spotkanie. Efektem współpracy były "warzywne stworki"-fantastyczne postacie stworzone z warzyw.

"MAŁY ARTYSTA- ZABAWA Z KOLORAMI"

Dział: GRUPA VI MOTYLKI wtorek, 07 listopad 2017 20:22 0

We wtorek 17 października Motylki wybrały się do Muzeum lubuskiego. Dzieci uczestniczyły w warsztatach "Mały artysta-zabawa z kolorami", na których poznały barwy podstawowe oraz samodzielnie tworzyły barwy pochodne. Przedszkolaki obejrzały wystawę oraz udały się na spacer po muzealnym ogrodzie ☺️

WIZYTA NA STADIONIE ŻUŻLOWYM