Plan pracy na rok szkolny 2021/22

MINISTERIALNE KIERUNKI POLITYKI OŚWIATOWEJ W ROKU SZKOLNYM 2021/2022
  • Wspomaganie przez szkołę wychowawczej roli rodziny, m.in. przez właściwą organizację zajęć edukacyjnych wychowanie do życia w rodzinie oraz realizację zadań programu wychowawczo-profilaktycznego.Wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro. Kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie.
  • Działanie na rzecz szerszego udostępnienia kanonu edukacji klasycznej, wprowadzenia w dziedzictwo cywilizacyjne Europy, edukacji patriotycznej, nauczania historii oraz poznawania polskiej kultury, w tym osiągnięć duchowych i materialnych. Szersze i przemyślane wykorzystanie w tym względzie m.in. wycieczek edukacyjnych.
  • Podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów, zapewnienie wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, szczególnie w sytuacji kryzysowej wywołanej pandemią COVID-19 w celu zapewnienia dodatkowej opieki i pomocy, wzmacniającej pozytywny klimat szkoły oraz poczucie bezpieczeństwa.
  • Roztropne korzystanie w procesie kształcenia z narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne.Wdrażanie Zintegrowanej Strategii Umiejętności – rozwój umiejętności zawodowych w edukacji formalnej i pozaformalnej, w tym uczeniu się dorosłych.
  • Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne
ZADANIE ROCZNE NR 1- "Ziemia w rękach Przyjaciół Przyrody" – edukacja ekologiczna dzieci w wieku przedszkolnym.

Cele ogólne:

• Wzrost świadomości ekologicznej dzieci oraz rozwijanie aktywnych postaw wobec przyrody i jej ochrony
  • Kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz zapoznanie z ideą zero waste
ZADANIE ROCZNE NR 2- "Dar zabawy – praca z dzieckiem w wieku przedszkolnym oparta o pedagogikę Froebla XXI wieku”
Cele ogólne:
  • Odkrywanie piękna i złożoności środowiska przyrodniczego
  • Pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli
  • Rozwijanie wytrwałości i koncentracji na wykonywanym działaniu
  • Rozwijanie wyobraźni, wrażliwości i poczucia piękna
  • Zachęcanie do wykorzystywania różnorodnego materiału do pracy
  • Usprawnianie motoryki i koordynacji wzrokowo-ruchowej
  • Rozwijanie pamięci wzrokowej, słuchowej i ruchowej
  • Tworzenie okazji do ćwiczenia funkcji percepcyjno-motorycznych w działaniach plastyczno-konstrukcyjnych
ZADANIE ROCZNE NR 3- "Będą dobrym bohaterem" – edukacja dzieci w zakresie postaw normatywnych i wartości patriotycznych.

Cele ogólne:

• Budowanie świadomości patriotycznej i narodowej
  • Kształtowanie właściwej postawy wobec otaczającego nas środowiska
ZADANIE ROCZNE NR 4- "Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w przedszkolu"

HARMONOGRAM IMPREZ I UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLNYCH HARMONOGRAM DZIAŁAŃ EKOLOGICZNYCH

ZZZZ