Już na początku kwietnia, jak tylko zrobiło się ciepło, wyszliśmy do ogródka, żeby przygotować rabatkę pod wysiew warzyw. Dzieci pieliły, przekopały ziemię, grabiły i do tak przygotowanej rabaty wsadziły cebulkę. Dzisiaj był ciąg dalszy naszych prac. Posialiśmy groszek, rzodkiewkę, marchewkę, pietruszkę oraz sadzonkę truskawki. Na koniec wszystkie nasionka podlaliśmy. Będziemy je doglądać, dbać o nie i pielęgnować. Z niecierpliwością wyczekujemy pięknych okazów warzyw.
W naszej sali również zrobiło się zielono, wiosennie i świątecznie. Z wsadzonej cebuli wyrósł nam piękny szczypiorek, który będziemy dodawać do kanapek. Posialiśmy pszenicę
i rzeżuchę, do stroików świątecznych. Założyliśmy hodowle fasoli.- prowadzimy codzienną obserwację. Zakwitły nam piękne tulipany – obserwowaliśmy ich wzrost od małych listków do rozkwitu kwiatka. Radość była ogromna.
Dzieci tworzyły wiele prac plastycznych, które zdobią naszą salę, część z nich zabrały do domu, żeby dekorowały świąteczny stół. Pracowały przy tym bardzo skrupulatnie, wkładając w swoje wytwory wiele serca i wysiłku. W klimat świąteczny wprowadziły nas śpiewane przez dzieci piosenki m. in. „Pisanki” oraz „Zając malowany”. Dzieci poznały tradycje związane ze świętami m. in.: przygotowanie koszyczka wielkanocnego (wymieniały pokarmy), śmigus dyngus czy malowanie pisanek, kraszanek (wiedzą, jaka jest różnica).
W czasie świąt odwiedzi przedszkole ZAJĄCZEK, który zostawi dla dzieci prezenty (niech to będzie niespodzianka 🙂