DZIAŁANIA W RAMACH PPZ- 2022/2023

utworzone przez | sie 30, 2021

Spotkanie z ratownikiem medycznym

Biedronki. Grupa VII

Zasady ruchu drogowego

Pszczółki. Grupa VIII.

Kolorowe kanapki

Krasnale. Grupa II

Owocowe szaszłyki

Pszczółki. Grupa VIII

Sok jabłkowy

Pszczółki. Grupa VIII

Dyniowe zajęcia otwarte z rodzicami

Grupa II „Krasnale”

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Grupa VII „Biedronki”

EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

Jak co roku w naszym przedszkolu obchodzony jest Europejski Dzień Bez Samochodu. Tego dnia dzieci dowiadują się, dlaczego czasem warto zrezygnować z smaochodu i w jaki sposób można go zastąpić. Oczywiście wszystko z myślą o czystym powietrzu i co za tym idzie dobeym zdrowiu wszystkich ludzi!

SAŁATKA JARZYNOWA

Zdrowe żywienie to temat, który często poruszany jest w przedszkolu. Przyjaciele Przyrody z Przedszkola Miejskiego nr 20 nie tylko słuchają ważnej teorii, ale też praktykują zdrowe nazywki. Dzieci samodzielnie przygotowali sałatkę jarzynową.

DZIEŃ DYNI U SÓWEK

W ramach realizacji jednego z projektów grupa Sówki obchodziła Dzień Dyni. Dzieci dowiedziały się co pysznego można sporządzić z dyni i jak zdrowe jest to warzywo.

DZIEŃ JABŁKA

Dzień Jabłka to dla naszych przedszkolaków kolejny powód do poszerzania wiedzy na temat zdrowia. Tym razem dzieci rowmawiały o zdrowym wpływie spożywania jabłek i przetworów jabłkowych.

SPORT TO ZDROWIE

W naszym przedszkolu gościli piłkarze ręczni z drużyny Budnex Stali Gorzów. Opowiedzieli nam o tym, jak ważny jest sport dla zdrowia oraz przeprowadzili ciekawe zajęcią sportowe.

ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Nasze Panie dbają o zdrowie przedszkolaków nie tylko poprzez ciekawe zajęcia dydaktyczne w sali, ale również  pobyt dzieci na placu zabaw. Oto jesienne zabawy Słoneczek w obiektywnie.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Nasze przedszkolaki wiedzą, że zdrowie planety, a co za tym idzie nasze zdrowie zależy od ludzi i ich zaangażowaniu w pomoc planecie. Dlatego Przyjaciele Przyrody z Przedszkola Miejskiego nr 2o, jak co roku postanowiły przyłaczyć się do akcji Sprzątania Świata.