DZIAŁANIA PRZEDSZKOLA PROMUJĄCEGO ZDROWIE 2021/2022

utworzone przez | lis 20, 2022

Uczymy się ratować życie

Słoneczka z ogromną ciekawością przyjęły w swojej sali niesamowitego gościa. Odwiedził nas ratownik medyczny, który pokazał dzieciom w jaki sposób można komuś uratować życie. Dzieci nauczyły się wykonywać resuscytację, układać osobę w pozycji bocznej-bezpiecznej, obejrzały sprzęt medyczny i karetkę pogotowia.

Zajęcia sportowe z piłkarzem ręcznym Budnex Stali Gorzów

Sport to zdrowie! Słoneczka zainspirowane postacią prawdziwego sportowca, czerpały ogromną radość z zajęć ruchowych na hali. Były zawody i zabawy z piłką, a przy tym wiele radości.

Dbamy o higienę jamy ustnej

Zdrowe zęby to podstawa higieny! Dzieci z grupy Słoneczek już o tym wiedzą. Poznaliśmy odpowiednią technikę szczotkowania zębów i języka. Każdy przedszkolak korzysta z tej wiedzy, szczotkując swoje zęby dwa razy dziennie i zaznaczając każde szczotkowanie w swoich kalendarzach.

Zdrowo i kolorowo u Sówek

Zdrowe urodzinki

Urodziny to wyjątkowy dzień dla każdego przedszkolaka. W naszym przedszkolu świętujemy je w zdrowy, ale i pyszny sposób.

Pieczenie pierniczków

Najzdrowsze przekąski to takie, które zrobiliśmy sami, bo doskonale wiemy, co dodaliśmy do środka.

Zimowe zabawy na podwórku.

Przyjaciele Przyrody korzystaja nie tylko z uroków letniego słońca, czy jesiennego wiatru. Zimą także korzystamy z dobrodziejstwa świeżego powietrza oraz białego puchu.

Sport to zdrowie!

W naszym przedszkolu zdrowych zajęć nigdy za wiele. Rodzice dzieci uczęszczających do naszego przedszkola moga zapisać swoje pociechy na zajęcia ruchowe Drużyny Kangura. To nie tylko sportowe wyzwanie dobre dla zdrowia, ale też świetna zabawa.

Sprzątnie Świata

Przyjaciele Przyrody wiedzą, że zanieczyszczone środowisko, to nie jest zdrowe środowisko. Dlatego każdego roku biorą udział w akcji Sprzatnia Świata.

Zabawy na placu zabaw są dobre dla zdrowia.

Zdrowym nawykiem naszych przedszkolaków są zabawy na placu zabaw. Przedszkolaki każdego dnia chętnie szaleją, biegając po naszym ogrodzie przedszkolnym oddychają świeżym powietrzem.

Jak myć zęby?

Higiena jamy ustnej

Woda potrzebna do życia

Picie dużej ilości wody jest bardzo ważne dla zdrowia i życia.

Bezpieczne Ferie

Zapraszamy do zapoznania się z treścią broszury.

Piramida zdrowego żywienia

Dzieci z grupy Muchomorków wiedzą już jakie produkty spożywcze pozytywnie wpływają na ich rozwój, a który należy szczegółnie unikać.

Przesiewowe badanie wzroku

W ramach współpracy z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w Gorzowie Wielkopolskim w naszym przedszkolu wykonano przesiewowe badania wzroku dzieci 6-letnich. Dzięki temu udało nam się wyłonić troje dzieci, które wymagają specjalistycznego podejścia. Mamy nadzieję, że udzielone wskazówki pomogą im w łatwiejszy sposób osiągnąć dojrzałość szkolną, która zaowocuje gdy pójdą ją wkrótce do szkoły.

Soki owocowo - warzywne

Wartości zawarte w soczkach warzywno- owocowych są już znane naszym dzieciaczkom.

Wszystkie dzieci chętnie próbowały soków samodzielnie wykonanych.

Zdrowe śniadanka

Dzieci z grup Pszczółek i Biedronek uczą się, czym jest zdrowe odżywianie. Wiedzą już, że aby być zdrowym, trzeba spożywać produkty bogate w witaminy.

Bezpieczni na drodze

Zdrowy i bezpieczny przedszkolak, to również taki, który zna zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dziś dzieci poznały te zasady podczas zabawy.