HomeO NAS

HISTORIA PRZEDSZKOLA W PIGUŁCE

• 17.08.1979r. zrodziła się koncepcja budowy przedszkola . Zobowiązano wówczas ZPJ "Silwana" do budowy przedszkola w czynie społecznym
  • 1.12.1981r. w obecności władz wojewódzkich i miejskich nastąpiło uroczyste otwarcie przedszkola
  • 10.06.1983r. przedszkole odwiedził Minister Oświaty i Wychowania Bolesław Faron
  • w czerwcu 1984r. przedszole opuścili pierwsi absolwenci
  • 07.06 2003r. odbyło się uroczyste nadanie naszemu przedszkolu imienia. Od tego dnia dumnie nosimy nazwę "Przyjaciele Przyrody"

POŁOŻENIE PRZEDSZKOLA

Nasze przedszkole znajduje się na osiedlu "Górczyn" przy ul. Walczaka 47 w Gorzowie Wlkp. Usytuowane jest w zielonym, zacisznym, parkowym miejscu, z dala od miejskiego hałasu. Otacza je duży, pełen zieleni ogród wyposażony w piaskownicę oraz wspaniały ekologiczny plac zabaw. W przedszkolu funkcjonuje 5 oddziałów dla dzieci od 3 do 6 lat. Codziennie witamy pierwszych przedszkolaków o godzinie 6.30, natomiast ostatni niechętnie rozstają się z przedszkolną zabawą o godzinie 17.00. Zapewniamy trzy smaczne posiłki. Przyszłych małych przyjaciół przyrody zapisujemy w kwietniu, by od września mogli powiększyć nasze przedszkolne grono.

Zapraszamy wszystkich małych i dużych, aby sprawdzili, przekonali się i uczestniczyli

w ważnych momentach naszej wspólnej pracy i zabawy.